top of page

O NAS

 

 

Smo skupina absolventov Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, ki se je na koncu študija odločila, da svoje veščine in znanje ponese v svet. S tem namenom oktobra letos organiziramo trimesečno humanitarno-medicinsko odpravo v Ugando. Že v prvih letih študija medicine so nas dogodivščine predhodnih odprav navdihovale ter nam dajale zagon, motivacijo in občutek, da bomo lahko nekoč s pridobljenim teoretičnim in praktičnim znanjem pomagali ljudem, ki so pogosto spregledani.

 

Odpravo sestavljamo:

KATJA BABNIK, dr. med.

Grosuplje

 

Že od začetka študija na medicinski fakulteti je v meni z vsakim novim študijskim letom, praktičnimi izkušnjami in pridobljenim znanjem rasla želja doživeti to, o čemer so pripovedovale odprave, ki so se polne zanimivih zgodb in vtisov vračale iz Afrike.  Na koncu študija imam priložnost združiti mojo ljubezen do spoznavanja novih ljudi, krajev in kultur z željo pomagati ljudem, ki nujno potrebujejo zdravstveno oskrbo, in je vse prevečkrat niso deležni.    

JOSIPA KLJAJIĆ, dr. med.,

Lendava

 

Ob zaključku študija se mi je ponudila izjemna priložnost, katero sem odločno zagrabila, saj me želja po  prostovoljnem delu v Afriki spremlja že od gimnazije. V preteklosti sem bila tako s strani družine, kot tudi s strani prijateljev in znancev, nemalokrat deležna nesebične pomoči, kar me je oblikovalo v skrbno in odgovorno osebo. Pri študiju sem pridobila znanje, s katerim sem danes sposobna tudi sama pomagati drugim, zato bi rada del pomoči vrnila tistim, ki jo najbolj potrebujejo.  

MARTIN BARAGA,

absolvent medicine,

Loška dolina

 

Tropska medicina je bil enih poglavitnih razlogov pri izbiri mojega študija. Zame ta povezuje najboljše vidike medicine. Znanja in veščine, s katerimi smo se v našem delu sveta uspešno spopadli s problemi infekcij, umrljivosti mater in otrok ter neštetimi drugimi zdravstvenimi težavami, združuje z našim poslanstvom nuditi oskrbo in pomoč vsakemu, ki si jo želi in potrebuje.

TINA KEK, dr. med.,

Ivančna Gorica
 

Zelo rada potujem in spoznavam tuje kulture. Humanitarni medicinski odpravi v Ugando sem se pridružila, da svoje znanje, ki sem ga pridobila tekom študija, uporabim v praksi in pridobim nove izkušnje.

 Tekom odprave bomo delali prostovoljno. Nudili bomo osnovno zdravstveno oskrbo lokalnemu prebivalstvu na otoku Bwama na jezeru Bunyonyi, izvajali preventivne zdravstvene programe ter tako nadaljevali dobro delo predhodnih odprav.

 

Da bi se kar najbolje spoprijeli s tropskimi boleznimi ter z drugačnim načinom zdravljenja in življenja, se vsi člani odprave intenzivno pripravljamo. Svoje znanje izpopolnjujemo predvsem na področjih oskrbe in šivanja ran, vodenja porodov, preventive in zdravljenja spolno prenosljivih bolezni, skrbi za nosečnice in novorojenčke ter obravnave zlomov in najrazličnejših poškodb. 

Po pravilih Ministrstva za zdravje v Ugandi mora biti med člani odprave vsaj en zdravnik z opravljenim strokovnim izpitom. Nas bosta spremljali kar dve izkušeni zdravnici. Alenka Strdin Košir, dr. med., specialistka interne medicine iz UKC Maribor in Barbara Robnik,

dr. med., specializantka infektologije. Glede na to, da sta Alenka in Barbara v preteklosti že sodelovali z odpravami na jezeru Bunyonyi, še najbolje vesta, kako poteka delo in sam napredek na kliniki. Njuno znanje ter dolgoletne izkušnje s področja klinične medicine doma in v tropih nam bodo v veliko pomoč. Verjamemo, da bomo z medsebojnim sodelovanjem tamkajšnjim prebivalcem zagotovili kar se da kvalitetno osnovno zdravstveno oskrbo.

Alenka Strdin Košir, dr. med., spec. interne medicine

Barbara Robnik, dr. med., specializantka infektologije

bottom of page